Bebek Uykusuİyi Uyku

Kim West Uyku Eğitimi Nasıl Verilir?

Kim West Uyku Eğitimi Nasıl Verilir?

Merhabalar, bu yazımızda sizlerle Kim West Uyku eğitimi nasıl verilir? sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bebeğinizin henüz uyku düzeni sağlamadığı zamanlar da anne ve babaların ne kadar uykusuz kaldığını tahmin etmek hiç de zor değil, peki bebeğinizin uyuması için geçici yöntemlere bir son demenin zamanı gelmedi mi? Bebeğinizin yatakta rahat ve düzenli bir uyku uyuyabilmesi için ne yapmalıyız? Hepsinin cevabı bu yazıda hadi gelin hep birlikte Kim West Uyku eğitimini inceleyelim;

Bebeğinizin kaliteli ve sağlıklı bir uyku düzeyiyle gelişimini tamamlayabilmesi için uyku eğitimleri dünyada giderek önem kazanmaya başladı. Bebeğinize uyku eğitimleri vermeye 6.ay itibariyle uygulanmaya başlayabilir, Kim West Uyku eğitimi anne ve bebek için en uygun uygulamalardan biridir. Kim West uyku eğitimi, 6 ayın üzerindeki çocuklar için, bu uygulamadan önce çocuğunuzu emzirmek, sallamak gibi çocuğunuzu uyutmak için alışkanlık haline getirdiğiniz davranışlardan vazgeçmeniz gerekmektedir. Unutmayın bebeğinizin kendi kendine uyumasını sağlayabilirsiniz.

Kim West Uyku Eğitimi Nedir?

Kim West uyku eğitimi bebeğinizin ağlamadan kendi kendine huzurlu ve sağlıklı bir şekilde uyku düzenini sağlamaktadır.

Bebeğinize Kim West Uyku Eğitimini Nasıl Uygularsınız?

Kim West Uyku Metodu ’nu uygulamaya başlarken bebeğinizin gün içinde uykusunu aldığından emin olun, bebeğinizin uyku saatinde bebeği rahatlatın, karnını doyurun, altını temizleyin ve masaj yapın. Önemli olan şey bebeğinizin keyfini kaçırmamak, ışıkları kapatın ve henüz bebeğiniz uyumamışken onu yatağına yatırın. Eğer bebeğiniz ayakta durabilecek yaştaysa onu yatırmaya zorlamayın onu ikna etmeye çalışın, ve sizde yatağının başına oturun.

Bebeğiniz uykuya dalana kadar yanına oturup sevebilirsiniz fakat sürekli yapmamaya dikkat edin çünkü eliniz bebeğinizdeyken elinizi çekmeniz tekrar uyanmasına neden olabilir, bu yüzden ilk 3 gün bebeğiniz uykuya dalıncaya kadar yanıbaşında oturun ve ilk 3 gün boyunca mesafeyi açın.

Kim West Uyku Eğitimi Ne Kadar Süre Uygulanmalıdır?

Sevgili, İyiyatakiyiuyku okuyucuları Kim West Uyku Eğitimini uygularken yeni bir düzen kurmak için en az 15 günlük bir süreç gerekir. Bu yöntemde ilk 3 gün sandalyeniz yatağın yanında, sonrasında biraz uzaklaşarak 3-4 gün bu konumda, sonrasında kapıya yakın ve en son çıkış şeklinde olmalıdır. Bazı bebekler çıkışa hazır olmayabilir. Çıkış noktasına artık yatağa konduğunda rahatça ve desteksiz uyuyorsa gelinir.

Kim West Uyku Eğitiminde Sandalye Konumu Nasıl Olmalı?

 • İlk 3 gün: Yatağının Yanı
 • Sonraki 3 gün: Yatak ile kapı arası
 • Sonraki 3 gün: Kapı yanı
 • Sonraki 3 gün: Çocuğunuzun sizi görmediği fakat sesinizi duyabileceği bir konum

Kim West Uyku Eğitimi Sürecinde Uygulama Süreciyle İlgili Önemli Tüyolar

 • Kim West Uyku Eğitimi sürecinde bebeğinizin gün içinde uykusunu aldığından emin olun ve uykusunu aldığı günün akşamı başlayabilirsiniz.
 • Işıkları kapatın, ortamda ışık olmamasına özen gösterin, bebeğiniz henüz uyumamışken onu yatağına yatırın ve yakınında oturun.
 • İlk 3 gün bebeğinizin güvenle uyumasını sağlamak için bebeğinizin yanı başında oturmanız gerekmektedir.
 • Böylece bebeğiniz sizi görerek uyuyacak ve uyandığı zamanlarda yine sizi yanında görebilecek.
 • Bu süreçte bebeğiniz uykuya dalana kadar belirli aralıklarla sevebilirsiniz fakat uykuya daldığını hissettiğiniz anda elinizi geri çekmelisiniz.
 • İlk 3 günün ardından her 3 günde bir bebeğinizin yanından kontrollü bir şekilde uzaklaşmalısınız.
 • Bunları yaparken bebeğinizden uzaklaşmaya başladığınızda bebeğiniz uyanıp ağlamaya başlarsa hemen onun yanına gitmeli ve güven vermelisiniz.
 • Kim West Uyku Eğitimini uygularken bebeğiniz çok ağlarsa kucağınıza alabilirsiniz ama kucağınızda uyumasına izin vermemelisiniz. Biraz sakinleştikten sonra yatağına tekrar yatırmalısınız.

Kim West Uyku Eğitimini Uygularken Bebeğiniz Çok Ağladığında Yapılması Gerekenler

Bebeğiniz çok ağlarsa kucağınıza alın sakinleşene kadar aynı pozisyonda kalması gerekir. Fakat kucakta uykuya dalmaması gerekir. Bebeğiniz rahatladıktan sonra tekrar yatağına yatırılması gerekir. Daha sonra sandalyenize oturun eğer çocuğunuz kucağa alındıktan sonra tekrar susması iyiye işaret değildir çünkü çocuğunuz ağlayarak istediğini yaptırmaya çalışması anlamına gelmektedir. Eğer bu durum devam ettiği noktada biraz iradeli olmakta fayda var bebeğinizi yatırmaya devam etmelisiniz.

Kim West Uyku Eğitimi Nasıl Verilir?

Sevgili, İyiyatakiyiuyku okuyucuları bu yazımızda sizlerle Kim West Uyku Eğitimi nasıl verilir. konusunu sizlere anlatmaya çalıştık. Genel olarak toparlayacak olursak hayatınızdaki en önemli ve en değerli varlıklarınızın çocuklarınızın iyiliği için Kim West Uyku Eğitimini uygularken verilen önerilere uymakta kararlı olun, bir süre düzene girecektir, bütün bu uygulamaları yaparken kendinizin uzun geçen uykusuz gecelerinizi unutmayın kendi sağlığınıza dikkat etmelisiniz bu yüzden kendinizin iyiliği içinde revella.com.tr sitesinden kendinize göre yatak seçebilirsiniz. Hayattaki hiçbir şey siz ve çocuklarınızdan önemli değil, hadi size iyi uykular 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu